Jak nejen Chrome (ne)vyplňuje údaje

Automatické vyplňování je fajn, ale neplatí to ve všech případech. Stačí pár nepovinných polí v objednávkovém formuláři a na problém je zaděláno.

Znáte situaci, kdy vám prohlížeč předvyplní údaje ve formuláři? A jsou vždy tyto údaje správné? Já sama toto automatické předvyplnění používám. Bohužel někdy toto vyplňování způsobí problémy. Povídejte se na video níže z jednoho uživatelského testování.

Testerka sice zvládla dokončit objednávku, to ovšem neznamená, že se to podařilo lidem před ní či po ní.

Předejít problému výše způsobenému se dá tím, že nebude na první pohled vidět pole pro zadání IČ, DIČ, případně dalších nadbytečných údajů. Stačí tyto nadbytečné údaje schovat za zatržítko. Tím pádem i automatické vyplnění údajů přestane způsobovat chybu prezentovanou na videu. 

 

Uživatel tak snáze a jistěji projde objednávkovým procesem, protože jej nezatěžují nadbytečná formulářová pole.

Bohužel tyto objednávkové formuláře máte pravděpodobně pevně dané. Na druhou stranu některá technická řešení umožňují editaci formulářových polí. Zvolíte si tak, která políčka mají či nemají být přítomna. 

Zde prosím pozor, na objednávkové formuláře se navazují často další procesy - automatické generování údajů do sdělení o objednávce a synchornizace dat s fakturačním systémem. Při jakékoliv této změně si následně vyzkoušejte testovací objednávku, ať vidíte, kam se vám data z formuláře propisují.

Pokud nemůžete formulář upravovat, ukažte toto video vašemu vývojáři. Třeba jej konečně přesvědčíte k implementaci změn.

Jaké trable s vyplňováním formulářů jste zažili?
Podělte se s ostatními v komentářích!

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů